اینترنت مارکتینگ چیست ؟

اینترنت مارکتینگ چیست ؟ راه های کسب درامد از وبسایت و شیوه تبلیغات در اینترنت

نویسنده: علی کوچه باغی

اکتبر 4, 2021

جواب ما به سوال (( اینترنت مارکتینگ چیست ؟ )) نمیتواند یک جواب کلی و ساده باشد؛ اما اینجاییم تا به ساده‌ترین روش، بهترین راه های کسب درامد از وبسایت را به شما بگوییم و صحیح‌ترین شیوه تبلیغات در اینترنت را شرح دهیم. همراه ما باشید …

 

اینترنت مارکتینگ چیست ؟ / راه های کسب درامد از وبسایت و شیوه تبلیغات در اینترنت

 

اینترنت مارکتینگ اصطلاحی ست ساده با توضیحی مختصر : مجموعه استراتژی ها و برنامه ریزی ها برای معرفی محصولات یا خدمات ما از طریق راه‌های دیجیتال .

اما همین تعریف به ظاهر ساده تقریبا به اندازه‌ی دنیای وب در خودش معنا دارد ! برای شروع، اینترنت مارکتینگ در حالت کلی شامل موارد زیر می‌شود :

 

که هر کدام از موارد بالا برای خود یک پروژه‌ی مجزا و یک دنیای بزرگ هستند!

 

اینترنت مارکتینگ شامل چه مواردی می‌شود؟

 

ساخت و طراحی وبسایت

 

اینترنت مارکتینگ چیست

وبسایت اعتبار کسب و کار شما در اینترنت است

 

چه چیزی بهتر از اینکه کسب و کار شما در موتورهای جستجو به بهترین شکل نمایش داده شود؟ در همین ابتدای مقاله اینترنت مارکتینگ چیست باید یک نکته‌ی مهم را بگوییم: راه های کسب درامد از وبسایت تمامی ندارد.

برای ارائه خدمات یا فروش محصولات در یک وبسایت، کافی‌ست تواناییِ عَرضه داشته باشید تا هر تقاضایی را که به سمتتان می‌آید مدیریت کنید.

وبسایت اعتبار کسب و کار شما در فضای اینترنت و یک پایانه‌ی تخصصی است که به تنهایی علاوه بر فروش محصولات و برنامه ریزی برای انتشار محتوای شما، می‌تواند کسب و کارتان را در اینترنت و به موتورهای جستجو معرفی کند و وجودش به تنهایی یک تبلیغ خوب است.

البته که صرفا داشتن یک وبسایت و نگذاشتن وقت برای تولید محتوا و تبلیغات آن، پس از مدتی کسب و کار آنلاین شما را بی ارزش می‌کند.

 

شبکه های اجتماعی

 

راه های کسب درامد از وبسایت

این روزها کیست که در شبکه‌های اجتماعی عضو نباشد؟

 

اکثر مصرف کنندگان اینترنت به نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؛ اگرچه نوع تمرکز شما روی فضای مجازی به رفتار بازار هدفتان بستگی دارد.

بیش از 90 درصد از افراد 18 تا 29 ساله از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و در حالی که استفاده از آنها با افزایش سن کاهش می یابد، هنوز می توان از آن برای دسترسی به مصرف کنندگان در هر گروه سنی استفاده کرد.

اما در کل، بهتر است دریابید که مشتریان ایده آل شما زمان خود را کجا می گذرانند و تلاش خود را در همانجا متمرکز کنید.

 

بلاگینگ

 

شیوه تبلیغات در اینترنت

بنویسید، بنویسید، بنویسید!

 

اگر درباره‌ی چیزی تخصص دارید یا به چیزی علاقه دارید و زمان زیادی در روز را صرف فکر کردن به آن می‌کنید، چرا درباره‌اش ننویسید؟

وبلاگ نویسی که یکی از بهترین شیوه تبلیغات در اینترنت است، به شما امکان می دهد سئوی وب سایت خود را با افزودن مقالات و پست ها در مورد کلمات کلیدی هدفمند افزایش دهید.

این امر باعث می شود که مشتریان در نتیجه‌ی یک جستجوی آنلاین ساده، وب سایت شما را بیابند و از آن دیدن کنند که شانس ارتباط با شما یا خرید از شما را به شدت افزایش می‌دهد.

یکی از بهترین راه های پیشنهادی ما در مقاله اینترنت مارکتینگ چیست و یکی از کم‌هزینه‌ترین راه های کسب درامد از وبسایت بلاگینگ می‌باشد.

 

تولید محتوای صوتی و تصویری

 

شیوه تبلیغات در اینترنت

حالا که پادکست گوش دادن مد شده، فرصت را از دست ندهید!

 

برخی از سازندگانی که ویدیو یا پادکست تهیه می‌کنند، از آن به عنوان مشاغل منحصر به فرد خود استفاده می‌کنند؛

اما در سایر موارد، مشاغل از این بسترها برای ارتباط بهتر و نزدیکتر با دیگران در صنعت و ایجاد قیفی برای مشتریان جدید برای پیدا کردن و ایجاد علاقه به محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنند.

تولید محتوای صوتی و تصویری یکی از بهترین راه های کسب درامد از وبسایت است که می‌توانیم در مقاله اینترنت مارکتینگ چیست به شما معرفی کنیم.

 

تبلیغات آنلاین

 

راه های کسب درامد از وبسایت

اینترنت مارکتینگ بدون تبلیغات آنلاین ممکن نیست

 

تبلیغات آنلاین می تواند انواع مختلفی داشته باشد. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (pay per click) که در موتورهای جستجو قرار می‌گیرند، واژه های کلیدی خاصی را که مشتریان احتمالی ممکن است از آنها استفاده کنند، هدف قرار می‌دهند.

تبلیغات هدفمند در رسانه های اجتماعی نیز طوری طراحی شده است که به کاربران خاص آن پلتفرم که ممکن است به محصولات، خدمات و تبلیغات کسب و کار شما علاقه مند باشند، دسترسی پیدا کند.

همچنین می توانید تبلیغات نوار کناری را در وب سایت افراد دیگر یا در بازاریابی ایمیلی آنها قرار دهید. تبلیغات آنلاین زمانی موثرتر هستند که “همسان” باشند؛ یعنی محتوای آنها مربوط به جایی باشد که ظاهر می شوند یا آنچه که مخاطب در جستجوی آن است.

 

به چه دلیلی باید وارد اینترنت مارکتینگ شویم؟

شاید پس از خواندن این موارد کمی عقب بکشید و فکر کنید که بهتر است وارد اینترنت مارکتینگ نشوید؛ اما خوب است بدانید که تبلیغات هدفمند در اینترنت نه تنها شما را از کسب و کارهای مشابهتان که وارد این فضا نشده‌اند جلو می‌اندازد، بلکه از این راه می‌توانید برند خود را به تمام دنیا بشناسانید و در زمینه‌ی خدمات یا فروش محصول خود را چندین پله جلو بیاندازید.

در واقع، هزینه‌ای که برای تبلیغات و تولید محتوای اختصاصی می‌کنید پس از مدتی شما را به سوددهی بسیار خوبی خواهد رساند؛ اما مهم است بدانید که این پروسه یک شبه انجام نمی‌شود و باید برای آن زمان درستی صرف کنید و با یک برنامه ریزی دقیق پیش بروید. به همین دلیل، بهتر است این کار را با همکاری یک تیم متخصص انجام دهید.

 

دیگر مقاله های ما…

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *